Haber

TRT EBA Kanalları yeni yayın dönemi Lansmanı Üsküdar’da düzenlendi

trt eba tv gazete üsküdar

TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren, Üsküdar Adile Sultan Kasrı Validebağ Öğretmenevi’nde düzenlenen “TRT EBA Kanalları Yeni Yayın Dönemi Lansmanında yeni eğitim yılı ve pandemi sürecine dair açıklamalarda bulundu.

TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren planlamalarını şu şekilde anlattı: “Şu an itibarıyla da 10 stüdyoda günde 60 ders çekiyoruz. 6 stüdyoda etkinlik ve aktivitelerimiz aynı anda devam ediyor. Çekimden kurguya, planlamadan yayına kadar 200’den fazla çalışma arkadaşım da TRT EBA TV kanallarında görev yapmakta.”

Adile Sultan Kasrı Validebağ Öğretmenevi’nde düzenlenen lansmanda, yeni tip koronavirüs salgınının çevre ülkelere yayıldığı şubat ayından itibaren TRT olarak en üst düzey tedbirleri almaya başladıklarını söyleyen Eren, bu tedbirleri alırken iki ana stratejileri olduğunu belirtti. Birincisinin çalışanların sağlıklarını koruyabilmek, ikincisinin ise kamu yayıncısı olarak böyle zor günlerde hizmete devam edebilmek olduğunu aktardı. 

“Kamu yayıncısı olarak böyle zamanlarda tüm gayreti göstermemiz gerekiyordu.”

İbrahim Eren, bu tedbirleri aldıkları günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan kendilerine bir telefon geldiğine değinerek, “İki günde 6 kanal diye başladık pazarlığa. En sonunda gerçekten çok kısa bir sürede 3 haftada, 3 kanalı gerçekleştirdik. Bizlere ‘Bu kanalı yapabilir misiniz?’ diye sorduklarında şüphesiz ‘Evet.’ dedik, kapasitemize bakmadan. Çünkü kamu yayıncısı olarak böyle zamanlarda tüm gayreti göstermemiz gerekiyordu.” diye konuştu.

TRT ve EBA’yla ilgili açıklamalar yapan Eren, çalışanların yoğun çabaları sonucunda 14 gün evlerine gitmeyerek, kümeler halinde çalışarak bu projeyi hayata geçirmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve sınıfları stüdyoya haline çevirirek 18 milyon öğrenciyi EBA TV kanallarıyla buluşturduklarını söyledi. .

İbrahim Eren, yeni eğitim öğretim yılına karşın olan hazırlıklarını, 10 stüdyoda günde 60 ders çektiklerini belirterek, “6 stüdyoda etkinlik ve aktivitelerinin devam ettiğini belirtti.

Yeni yayın dönemi için 4 bini aşkın video çekimi tamamlandı

Bugüne kadar 3 bin 344 ders ve etkinlik yayınlayan TRT EBA, 21 Eylül’de başlayacak yeni dönem yayınlarında kullanılmak üzere 4 bini aşkın video çekimini tamamladı. TRT EBA kanallarında ders yayınları dışında, öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik eğitici ve ilgi çekici içerikler sunan “Tasarım ve Beceri Atölyeleri”, “Özel Eğitim Programları”, “Bizden” ve “Öğretmenler Odası” programlarının yayınları da devam edecek. Dersler ve programlar işaret dili ile de yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend