Haber, Manşet

Üsküdarlılar en çok Android telefonları tercih ediyor

Kuzey Virginia’da yaşayan veri bilimci Sasha Trubetskoy, kendi adıyla açtığı internet sitesinde şehirlere ilişkin ilginç verileri bir araya getirerek paylaşıyor. Trubetskoy İstanbul’da hangi lokasyonlarda hangi işletim sistemine sahip telefonların ağırlıklı olarak kullanıldığı ile ilgili bir harita paylaştı.

Trubetskoy’ın Türkiye ile ilgili bir paylaşımında İstanbul’da hangi lokasyonlarda hangi işletim sistemine sahip telefonların ağırlıklı olarak kullanıldığı ile ilgili ayrıntılı bir harita bulunuyor.

10,2 Milyon veri bir araya getirildi

Sasha Trubetskoy’ın arkadaşlık, burç yorumu, oyun, çalar saat, tarayıcı gibi binlerce uygulamadan ticari olarak sepetlendirilmiş yaklaşık 10,2 adet kullanıcı koordinatını veri olarak kullanarak hazırladığı haritaya göre Üsküdar’da Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları, IOS işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarına göre daha fazla sayıda.

Haritada pembe ile işaretlenen noktalarda iPhone kullanıcısı çoğunluktayken, mavi ile işaretlenen noktalarda ise Android kullanıcılarının çoğunlukta olduğu belirtilmiş.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend