Haber

15 Temmuz etkinlikleri Üsküdar’da devam ediyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı etkinlikleri Üsküdar’da devam ediyor.

15 Temmuz programı çerçevesinde ülke genelinde düzenlenen etkinlikler Üsküdar’da da devam ediyor. Program Üsküdar ilçelerindeki tüm camilerde öğle namazı öncesinde şehitler için Kuran tilaveti gerçekleştirilmesi ile başladı. Sonrasında Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı, Küplüce Mezarlığı ve Çengelköy Mezarlığı’nda şehit kabirleri ziyaret edildi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de katıldığı etkinlikler kapsamında Gazi Çengelköy Polis karakolu ve Acıbadem Mahallesi muhtarı şehit Mete Sertbaş’ın kabri ziyaret edildi.

Beylerbeyi sahilde sualtı etkinliği

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Üsküdar Beylerbeyi sahilde Üsküdar Belediyesi himayesinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nun düzenlediği sualtı gösterisi gerçekleştirildi.

15 Temmuz şehitleri anma etkinliği, Medivia Hastanesi ziyareti, Büyük Çamlıca Camii’nde akşam namazı, Mevlüt okuma ve hatim duası ile devam etti. 23.00’da ise Çengelköy Şehitler Çeşmesi’nde şerbet dağıtımı yapılacak.

15 Temmuz şehitleri anma etkinlikleri gece boyu sürecek

15 Temmuz darbe girişimine karşı şehitleri anma etkinlikleri gece boyunca devam edecek. 00.13’te tüm camilerde sela okunacak, sabah namazına kadar cami kandilleri yakılacak ve sabah ezanı öncesi tüm camilerde yeniden sela okunacak. Saat 00.00-04.00 arasında 50 kişilik gruplar halinde Üsküdar Sahil Ahmediye Meydanı’nda Demokrasi nöbeti tutulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend