Haber

Kandilli Rasathanesi’nde deprem eğitimi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nde 4 Şubat Salı günü saat 14.00’da “ABCD Temel Afet Bilinci Eğitimi” verilecek. Ücretsiz eğitime katılmak isteyenler aheb@boun.edu.tr adresine mail atarak başvurabilirler.

BİR TÜRKİYE GERÇEĞİ: DEPREMLER

Türkiye, 24 Ocak Cuma akşam saatlerinde meydana gelen, en az 41 kişinin hayatını kaybettiği, binlerce vatandaşın yaralandığı Elazığ depremi başta olmak üzere, son haftalarda üst üste gelen depremlerin korku ve kederini yaşıyor. Özellikle Manisa ve çevresinde sıklaşan depremler İstanbul’un çeşitli yerlerinden de hissedildi ve olası İstanbul depremine dair tartışmalar yine gündemin üst sıralarına çıktı. İstanbul şehri, İstanbul’da yaşayanlar, yapılar ve kurumlar depreme ne kadar hazırlıklı, 1999’dan bu yana neler değişti gibi sorular, bu tartışmaların odağında yer alıyor. Türkiye’de deprem deyince ilk akla gelen kurumlardan biri olan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, bir temel afet eğitimiyle depreme hazır olmaya yönelik bilinci arttırmayı hedefliyor.

KANDİLLİ RASATHANESİ’NDEN ÜCRETSİZ AFET EĞİTİMİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nde 4 Şubat Salı günü saat 14.00’da gerçekleşecek olan “ABCD Temel Afet Bilinci Eğitimi” ücretsiz olacak. Eğitime katılmak isteyenler aheb@boun.edu.tr adresine mail atarak başvurabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend